Preporod je v sodelovanju z Mestno občino Murska Sobota pripravil počitniško srečanje otrok z županom. Na dogodku smo na sproščen način obeležili zaključek šolskega leta ter ob različnih športnih ter drugih dejavnostih vstopili v poletne počitnice. Po nastopi vrtca ter obisku župana, ki je šolarje nagradil s kopalnimi kartami za mestno kopališče ter po prejemu kap Zveze Preporod so udeleženci nadaljevali z dejavnostmi na zanimivih napihljivih igralih, ki so tokrat prvič gostovali na Pušči.

Tovrstne dogodke Zveza Preporod organizira z namenom osveščanja o pomenu izobraževanja in učenja pri mladih, saj je prav pridobljena izobrazba eden izmed ključnih dejavnikov uspeha. Podobna prireditev bo sledila tudi na dolenjskem ob pričetku šolskega leta.

Aktivnost je financiral Urad vlade RS za narodnosti v okviru razpisa za sofinanciranje aktivnosti organizacij romske skupnosti v letu 2017.

Brez naslova