Romska športna zveza Slovenije je tudi letos v sodelovanju z Olimpijskim komitejem Slovenije ter Zvezo za razvoj romske manjšine Preporod pod okriljem Urada RS za narodnosti izvedla Otroško romsko olimpijado, ki je potekala v Murski Soboti.

Gre za tradicionalni dogodek, ki je bil prvič izveden pred dvema letoma v Murski Soboti, lani je potekal v Ljubljani, letos pa se je dogodek ponovno vrnil v Mursko Soboto.

Namen romske otroške olimpijade, ki povezuje romske otroke, je spodbuditi športno aktivnost med romskimi otroki, popularizirati šport, hkrati pa želimo spodbujali tudi vrednote kot so kreativnosti, spoštovanje, nediskriminacija in medsebojno sodelovanje. Mladi so se pomerili v petih različnih športnih disciplinah pod budnim očesom predstavnikov Olimpijskega komiteja Slovenije, ki so vodili tekmovanje.

Aktivnost financira Urad vlade RS za narodnosti v okviru razpisa za sofinanciranje aktivnosti organizacij romske skupnosti v letu 2017.