Zveza za razvoj romske manjšine – Preporod je v sodelovanju s Forumom romskih svetnikov Slovenije, Romskim društvom Romano Drom ter Policijo organizirala koordinacijski sestanek na temo ˝Varnostne razmere v romskih naseljih na jugovzhodnemu delu Slovenije˝.

Na dogodku smo skupaj z romskim svetniki, ki delujejo na jugovzhodnemu delu Slovenije, predstavniki romskih zvez ter predstavniki Policije izmenjali mnenja o trenutnih varnostnih razmerah, aktualnih problemih ter o aktivnostih, ki se bodo izvajale v prihodnjih mesecih na področju zagotavljanja varnosti. Nadaljevati namreč želimo uspešno pričeti dialog med Romi ter Policijo, ki je bil vzpostavljen in pozitivni učinki se že izražajo tudi na terenu. Prav tako imamo vedno znova v mislih dejstvo, da je potrebno delovati preventivno in tako zmanjševati možnosti za različne oblike nasilja na vseh ravneh.