Zveza Romov Slovenije in Zveza za razvoj romske skupnosti Preporod sta v četrtek, 7. oktobra 2021 v Večnamenski dvorani na Pušči ob 18. uri pripravila dogodek pod naslovom Monografija Pušče in njene posebnosti.

Na dogodku smo se skupaj z vami sprehodili skozi zgodovino naselja Pušča in sicer vse od njene ustanovitve pa do 110. obletnice, ki jo praznujejo krajani in krajanke v mesecu oktobru. Seveda pa ste lahko samo na tem dogodku iz prve roke izvedeli številne posebnosti, zgodbe in druge informacije o naselju, ki jih je predstavil Jožek Horvat Muc, romolog in avtor Monografije o Pušči.

Dogodek sovpada s praznovanjem 110. obletnice naselja Pušča, ki jo bomo skupaj obeležili dan kasneje in sicer v petek, 8 oktobra 2021.